Pop müziğin devasa ismi Micheal Jackson‘ı kaybedeli yakalık 10 sene olmuşken, büyük sanatçı için bir sergi kuruldu. Micheal Jackson anısına, şimdiye kadar yapılan en geniş içerikli sergide pek çok ünlü ismin yapımları yer alacak.

Küçük büyük herkesin gönlünde taht kuran efsane isim Micheal Jackson, gidişiyle herkesi yasa boğmuştu. Ama yıllar geçtikçe sanatçının tarzı ve şarkıları popülerliğini korumaya devam etti. Çok sevilen isim için Londra’da, sanatçıdan ilham alınarak yapılan eserlerin olduğu “Michael Jackson: On the Wall” sergisi açılacak. Birleşik Krallığın gökemli sanat müzesi National Portrait Gallery‘de yer alacak sergide yine sanatın dev isimleri Andy Warhol, Gary Hume, Grayson Perry, Maggi Hambling ve David LaChapelle‘in eserlerinin bulunacağı sergi, 2018’de Haziran ve Kasım ayları arasında gerçekleşecek.

Sanatçı: Andy Warhol

Sergi, müzenin de yöneticisi olan Amerikalı Nicholas Cullinan idaresinde gerçekleşecek. Cullinan sergi için “Farklı kuşaklardan ve dünyanın farklı yerlerinden gelen, farklı mecralarda iş üreten bütün sanatçıların, Jackson’ın temsil ettiği ve onu icat ettiği şeylerden nasıl etkilendiğini gösteren bir sergi.” ifadelerinde bulundu.