Sonbaharın sanat dolu ritüeli, Filmekimi takvimi yayınlandı!

  • 0 paylaşım
  • 30 OKUNMA

Yazı yavaş yavaş geride bıraktığımız Eylül ayında serin havaların, yağmurlu günlerin romantik programı Filmekimi takvimi belli oldu.

The Englasd is Mine‘dan sonra Cannes’da boy gösteren You Were Never Really Here ile Let the Sunshine In‘in de yer alacağını duyduğumuz Filmekimi’nde daha pek çok filmin de gösterim fırsatı bulacağını öğrendik.

Bu senede oldukça dolu bir program sunan Filmekimi, İKSV Lale Kart sahibi olanlara sunduğu imkanlarla programında, Altın Aslan kazanan Guillermo del Toro’nun The Shape of Water’ına, Darren Aronofsky’nin gerim gerim geren, Jennifer Lawrence, Javier Bardem, Michelle Pfeiffer ve Ed Harris’in boy gösterdiği Mother!’ına, Joachim Trier’ın Okay Kaya’nın oynadığı, Pedro Almodovar, Danny Glover ve Gael Garcia Bernal’in yapımcılığı eşliğindeki Thelma’sına, Luca Guadagnino’nun Armie Hammer’lı Call Me by Your Name‘ine ve Oscar adayı olmuş, Belçika yapımı Jailbird‘e yer veriyor.

Bunların yanı sıra, merakla beklediğimiz J. D. Salinger’ı Nicholas Holt’un canlandırdığı Rebel in the Rye, Sofia Coppola, Michael Haneke, Andrey Zvyagintsev ve Yorgos Lanthimos filmleri, Jean-Luc Godard’ı anlatan Redoubtable, Battle of Sexes, Cannes’dan En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görülen Fatih Akın’dan yerli yapım Paramparça ve Can Evrenol’dan Housewife yer alacak.

Filmseverlerin daha da fazlasını bulacağı sanat yapımlarıyla dolu programın tamamına ve tarihlere buradan ulaşabilirsiniz. Organizasyon için ilk biletler 23 Eyül‘den itibaren satışa çıkacak.

 

Beğendiniz mi? Oylayın:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.