Çavdar Tarlasındaki Asi: D. J. Salinger’ın hayatı

  • 0 paylaşım
  • 36 OKUNMA

Çavdar Tarlasındaki Çocuklar kitabıyla kültleşmiş Amerikalı yazar Jerome David Salinger‘ın hayatı, bir filme konu oluyor.

1951’de yayınladığı, Amerika’da sansüre ve yasağa uğramasına rağmen çok okunan Çavdar Tarlasındaki Çocuklar (eski çevirilerinde “Gönülçelen“) romanıyla adını tüm dünyaya duyuran yazar Salinger’ın hayatı, Çavdar Tarlasındaki Asi filmine konu oldu. Danny Strong‘un yönettiği filmden sürükleyici bir fragman geldi.

Kenneth Slawenski‘nin biyografik romanı, “J.D. Salinger: A Life“dan uyarlanan sinema yapımının başrollerinde, yazar rolünde genç oyuncu Nicholas Hoult‘ın yanı sıra, House of Cards‘ın karimatik başrolü Kevin Spacey, Zoey Deutch, Sarah Paulson, Brian D’Arcy James, Victor Garber ve Hope Davis gibi isimleri izleyeceğiz.

Ünlü yazar J. D. Salinger’ın, yazarlık serüvenini, İkinci Dünya Savaş’ındaki mücadelesini, kendi halinde ancak asi gençlik zamanlarını, aşkını, kayıplarını, ölümsüzleşen eserini verişini ve travma sonrası stres bozukluğu olarak bilinen psikolojik savaşını anlatacak olan film, ilk olarak 24 Ocak’ta 2017 Sundance Film Festivali‘nde gösterime girerken, ülkemizde 6 Ekim‘de beyaz perdede olacak.

Beğendiniz mi? Oylayın:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.