Hotmail ve MSN Oturum Açma Rehberi

  • 0 paylaşım
  • 17.080 OKUNMA

Dünyanın en büyük 2 e-posta platformundan biri olan Hotmail milyonlarca kullanıcıya sahip. Her gün binlerce yeni hesap açılmaya devam ediyor. Hotmail mail hesabı açarken karşılaşılan problem için bu makaleyi hazırladık. Eğer makalede yer alan bilgiler sorunuzu çözmeye yeterli olmazsa yorum kısmından bize sorabilirsiniz.

Hotmail oturum açma yöntemleri nelerdir? MSN aç veya Hotmail oturum aç yazımızın detayları:

hotmail oturum aç

Hotmail Oturum Aç

Microsoft servisi olan Hotmail‘in bireysel kullanıcılar için yayına sunduğu eski adıyla Hotmail.com yeni adıyla Outlook.com ve firmalar için hazırladığı Outlook Mail Office 365 isimli farklı hizmetleri vardır.

Microsoft tarafından ücretsiz sunulan @msn.com, @hotmail.com, @outlook.com, @windowslive.com gibi bir mail uzantısına sahip iseniz direkt olarak buradan giriş yapabilirsiniz:

hotmail oturum aç
 

Firmanızın veya kendinize ait bir domainin mailini kullanıyorsanız, yani @siteniz.com gibi alan adı uzantısına sahipseniz bu sayfadan giriş yapabilirsiniz: https://mail.office365.com

Eğer oturum açarken doğrulama sorunu yaşıyorsanız, aynı IP ile birden fazla hesap hesap açmaya çalışıyor olabilirsiniz. Diğer yandan SMS doğrulaması yapmanız gerekiyor olabilir. Lütfen bu detayları atlamayın. Tüm bunların yanında proxy veya VPN aracılığı ile internete bağlanıyorsanız da problem yaşayabilirsiniz. Karşılaştığınız sorunları lütfen yorum kısmından bizimle paylaşınız.

Hotmail Kaydol

Hotmail yerine Skype yada Outlook demek daha doğru olur. Çünkü Microsoft Hotmail devrini tamamen kapattı hatta beraberinde MSN Messenger’in de fişini çekti. Bunda ticari kaygının büyük rol aldığını söyleyebiliriz. Mail alanındaki hakimiyetini Gmail‘e, anlık ileti alanındaki hakimiyetini de Whatsapp‘a kaptırınca daha fazla ücretsiz hizmet vermek istemedi ve sistemlerini sil baştan dizayn etti.

Yazılım piyasasında Microsoft ağırlığı bu kadar olmasa bu ürünler daha fazla kan kaybederdi. Microsoft’un ürünlere odaklanmak gibi bir sorunu olduğu kanısındayım. Uzun vadeli değil de, günü kurtaran yaklaşım içerisindeler.

Hotmail hesabınız yoksa veya yeni mail almak istiyorsanız, @msn.com uzantısı kapalı olduğu için sadece diğer uzantılardan alabileceğinizi lütfen unutmayın.

Hotmail Aç

Hotmail hesabınıza girerken bazen sorun yaşayabilirsiniz. Özellikle sürekli lokasyon değiştiren biriyseniz veya VPN/VPS/Proxy kullanıyorsanız hesabızına giriş yaparken sorunlar yaşayabilirsiniz. Çünkü burada otomatik olarak hesap koruma sistemi devreye giriyor ve hesaba erişimi sınırlandırıyor. Bu tip durumlarda can sıkıcı bir problem yaşamak istemiyorsanız 2. bir eposta adresini ve cep telefonunuzu hesabınıza mutlaka tanımlayın. Böylece hesabınızı kolayca kurtarabilirsiniz. Her ne kadar Google kadar olmasa da Microsoft’ta bu konuda ciddi kısıtlamalara gidebiliyor.

Hotmail açmaktan kastınız hesap oluşturmak ise Hotmail kaydolma başlığına gidebilirsiniz. Hotmail aç derken kastınız giriş yapmak ise, Hotmail oturum açma başlığına gidebilirsiniz.

Hotmail oturumu açarken sorun yaşamanız veya hesabınızı çaldırmış olmanız mümkün. Böyle durumlarda yaşadığınız sorunu mümkünse hata kodu ile birlikte burada paylaşırsanız sorununuzu çözmenize yardımcı olabiliriz.

Beğendiniz mi? Oylayın:
Yorumlar

Yazıya 2 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Talha Yaşar Temmuz 29, 2017

Güzelmiş

Murat alemdar Eylül 3, 2017

05345247763

Başlıklar: